Úvodní stranaVýživa dospělýchVýživa v nemociVýživa u některých onemocnění
 

Výživa u některých onemocnění

Tuk nesvědčí ani srdci a cévám

Doporučuje se vyhýbat se tmavým masům, uzeninám, tučným sýrům a tukům. Přednost je třeba dávat nízkotučným výrobkům a do jídelníčku zařazovat dostatek zeleniny a ovoce. Pouze v případě, kdy pacient trpí otoky, se doporučuje vyhýbat se důsledně soleným pokrmům a minerálním vodám s obsahem sodíku.

Žlučník potřebuje pozornost

 Každý organismus reaguje jinak, a proto je důležitý individuální přístup. To, co někomu vůbec neuškodí, jinému způsobí velké potíže. Každý si musí vyzkoušet na vlastní kůži, co mu nesvědčí. Obecně ale platí, že nejhorší kombinace jsou žloutky s tukem a cukrem. Žlučník nemá také rád přejídání, konzumaci těžkých a tučných pokrmů. Často záchvat způsobí nadýmavé pečivo a zelenina. Při sestavování jídelníčku se proto zaměřte na maso libové, k přípravě jídla použijte pouze minimum tuku a konzumujte dostatek vlákniny (ovoce, zeleninu). I klasické recepty se dají připravit tak, aby těmto požadavkům odpovídaly. Vhodný je i přípravek enterální klinické výživy Nutridrink Juice Style.

Vředy nesnášejí kávu

Obdobné zásady, které platí pro pacienty s onemocněním žlučníku, platí i pro choroby vředové. Jediným rozdílem je to, že „vředaři“ si mohou občas a v malém množství, třeba při rodinných oslavách, dopřát majonézu. Černá káva s kofeinem je však pro ně zcela tabu. I kávu bez kofeinu mohou pouze v přiměřeném množství. Při zažívacích potížích je vhodnější káva instantní, protože méně dráždí sliznici.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Jakub C. (9. 8. 2017)

Dobrý deň Chcel by som sa opýtať či môžem uživať drink aj keď som zdravý v poslednom čase som dosť pochudol nejem...[více]

Odpověď:

Dobrý deň,
Nutridrinky môžete užívať aj keď ste zdravý. Pokiaľ sa jedná o náhradu
obeda Nutridrinkom, 1...

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH