Výživa sondou (klinická výživa)

Výživa sondou je řešením pro situace, kdy nemocný nemůže přijímat sám dostatečné množství potravy nebo nemůže přijímat stravu ústy. Výživa je předpokladem zdravého života a uzdravování se. Proto je zapotřebí těmto pacientům nabídnout náhradní řešení, které co nejvíce napodobí přirozenou cestu příjmu potravy.

Přestože se může zdát zavedení sondy nepřirozené a porušující celistvost lidského těla, jde o nejpřirozenější způsob příjmu potravy, pokud nelze dočasně nebo trvale přijímat potravu ústy. Při výživě podávané pouze nitrožilně (parenterální výživa) jsou střeva v nečinnosti a jejich sliznice tímto trpí. Obnovit příjem potravy do trávicího traktu je spojeno s určitým rizikem a  vyžaduje pomoc lékaře. 

 Existuje více variant přístupu pro zavedení sondy. Lékaři se vždy snaží najít pro každého pacienta to nejvhodnější řešení s ohledem na jeho zdravotní stav, onemocnění, které k poruše příjmu potravy vedlo a podmínky, ve kterých se dotyčný nachází. sondou je kromě stravy možno podávat i léky a tekutiny. 

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH