Opakovaná angína a problém s jídlem

ANGÍNA neboli TONSILITIDA  je stav zánětu v oblasti krčních mandlí, tedy vchodu do HLTANU.
Původci zánětu mohou být různé bakterie, viry, nebo vzácněji i plísně. 

Angína je charakterizována zarudnutím, otokem, popřípadě tvorbou povlaků v oblasti mandlí a patrových oblouků. To je důvod pro častou BOLEST V KRKU a POTÍŽE S POLYKÁNÍM, následně tedy i PROBLÉM S JÍDLEM. 

Příčinnou léčbu určuje lékař - například antibiotika, nebo jiné indikované léky.

Potíže s příjmem stravy může při angíně řešit ale každý samostatně i bez lékařské rady, příjmem vhodných tekutin a potravin. V akutním stavu angíny je totiž zvýšena možnost dehydratace (nedostatku tekutin) a při delším trvání amgíny i nedostatku živin obecně. Toto nebezpečí je vyšší u malých dětí nebo u každého, kdo trpí nějakým přidruženým chronickým onemocněním. 

Vhodné tekutiny: vlažné čaje, minerálky, ovocné šťávy.

Vhodné potraviny při angíně:  Měkké, popřípadě kašovité, eventuálně i mixované potraviny nedráždivé, bez nadbytku kořenicích a dráždivých látek. Jídlo nenutíme, nabízíme, popřípadě aplikujeme pomalu po jednotlivých lžičkách nebo doušcích. Vybíráme takové, které má nemocný rád, nebo na které má chuť. Příjem potravy zlepšuje toleranci podávaných léků a zkracuje rekonvalescenci.

V současnosti existují i speciální výživové přípravky, které jsou určené k okamžité  spotřebě  a obsahují potřebnou energii, bílkoviny a všechny důležité vitamíny, minerální látky a stopové prvky.Mohou být jediným zdrojem výživy nebo jejím doplňkem. K dostání jsou v každé lékárně. Jejich výhody spočívají mimo jiné ve vyváženosti složení a možnosti skladování. 

Vhodné přípravky dětské enterální výživy:

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy. Přípravky by měly být používány pod dohledem lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy, farmacie nebo péče o dítě nebo na základě jeho doporučení.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA O VÝŽIVĚ DĚTÍ

 
Fortini pro děti - Multi Fibre Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH