Vhodná výživa do sondy

Hotová výživa do sondy byla speciálně vyvinuta právě pro děti, které jsou krmeny přes sondu. Této výživě je dávána přednost, protože obsahuje všechny potřebné vitaminy, minerály, vlákninu a kalorie, které vaše dítě potřebuje, a lze mu je touto cestou jednoduše dodat.

Při řešení otázky, kterou výživovou směs do sondy použít, s vámi bude spolupracovat při hledání správné varianty ošetřující pediatr či nutriční poradce vašeho dítěte. Typ výživové směsi do sondy závisí na mnoha faktorech, např. nutriční potřebě, věku, růstu a možných potravinových alergiích vašeho dítěte.

HOTOVÁ VÝŽIVOVÁ SMĚS DO SONDY nabízí řadu výhod:

  • vyrobená speciálně pro děti, které potřebují sondu
  • zvláště přizpůsobená nutričním potřebám dětí
  • sterilní
  • praktická
  • proudí snadno sondou, takže se sonda neucpe
  • může být použita jako jediný zdroj výživy nebo její doplněk

KOMBINOVANÁ STRAVA

Na základě doporučení od lékaře nebo odborníka na výživu dává mnoho rodičů pro své dítě přednost KOMBINOVANÉ STRAVĚ, při níž dostává vaše dítě kromě enterální výživy i pevnou stravu ústy. Zda je tato metoda vhodná, či nikoli, závisí pouze na dítěti; některé děti rády jedí během dne a v noci jsou krmeny výživou do sondy, zatímco jiné dostávají výživu do sondy až po jídle, není-li perorální příjem živin přiměřený. V některých případech je u dětí požití potravin ústy zamítnuto, protože se při tom cítí špatně, nebo proto, že to lékař nedoporučuje.

Naopak po domácku vyráběná výživa do sondy není vhodným řešením. Je u ní velmi obtížné dosáhnout správné rovnováhy mezi konzistencí a poměrem výživových složek (kalorií, vitamínů, minerálů atd.) Domácí výživa může sondu ucpat a navíc při její aplikaci není zajištěna dostatečná hygiena, která je u sondové výživy velmi důležitá a její nedodržení může mít vážné a nepříjemné důsledky.

SPOLEČNÉ STRAVOVÁNÍ S RODINOU

Dbejte na to, aby vaše dítě i se zavedenou sondou vždy jedlo u rodinného stolu s vámi. Podávání stravy ústy byste měli - pokud možno - dávat přednost před podáváním stravy sondou. Vaše dítě může jíst tolik, kolik jen může a chce. Nabídněte svému dítěti při každém jídle, aby si přivonělo a případně ochutnalo malé množství jídla.

Vhodné přípravky dětské sondové enterální výživy:

 

Na trhu existují vysokoenergetické přípravky enterální výživy, vyvinuté na míru různě starým dětem. O vhodném přípravku a jeho užívání se poraďte s Vaším dětským lékařem.

 

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink
Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?