Typy sond

Nasointestinální sonda (NI Sonda)

Nosní sondy se zavádí nosní dírkou přes hltan a jícen do žaludku nebo střev. Sonda se zafixuje pod nosem náplastí. Je vhodná pouze pro krátkodobé diety, protože sonda působí na krk a zeslabuje polykací reflex. 

Nasogastrická sonda (NG Sonda)

Nasogastrická sonda ústí přímo do žaludku, ale není do žaludku zavedena nosem. Tato sonda se obvykle používá pro krátkodobé krmení pacienta (cca 6 až 8 týdnů).

Perkutánní výživové sondy

PEG Sonda (Perkutánní endoskopická gastrostomie) se zavádí otvorem v břišní stěně, který se nazývá stomie, přímo do žaludku; umožňuje dodávat potravu přímo do zažívacího traktu. Pokud stav dítěte vyžaduje zavedení sondy na delší období, je ve většině případů vhodným řešením právě gastrostomická sonda.

Jaká je doba aplikace sondové výživy?

  • Průběžné podávání výživy (kontinuální dávkování) - podávání výživy je zajištěno enterální pumpou nebo samospádovým systémem pomalým tempem v průběhu několika hodin.
  • Podávání přes noc - krmení probíhá sondou s pevně nastavenou rychlostí průtoku pomocí enterální pumpy přes noc, když vaše dítě spí.
  • Přerušované podávání výživy (bolusové dávkování) - podávání výživy probíhá několikrát denně po krátkou dobu prostřednictvím pumpy nebo stříkačky.

Vzhledem ke specifickým potřebám vašeho dítěte rozhodne spolu s vámi pediatr nebo výživový poradce, jaká výživová sonda a jaká doba aplikace je pro vaše dítě ta pravá.

Vhodné přípravky dětské sondové enterální výživy:

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA O VÝŽIVĚ DĚTÍ

Dotaz od: Radka G. (26. 6. 2017)

Dobry den chtěla jsem se zeptat na fortini nebo nejaky vhodny přípravek pro dítě 8 let a jak to je s hrazenim přes...[více]

Odpověď:

Dobrý den,
Fortini je pro děti do 8 let. Nutridrinky pro děti starší. Pojišťovna v
indikovaných případech...

 
 
 
Fortini pro děti - Multi Fibre Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH