Výživa sondou – nový začátek

Mnozí rodiče, kteří se chystají učinit rozhodnutí o výživě sondou, se obávají, že krmení sondou by mohlo ovlivnit jejich rodinný život. Ačkoli to může znít paradoxně: S nástupem krmení sondou naopak mnoho rodičů poprvé od narození dítěte zažívá zase pocit určité normálnosti. Na krmení, včetně přípravy na něj, se najednou už neupírá všechna pozornost a úsilí rodičů a je čas věnovat se i jiným aktivitám s vaším dítětem. 

Kdo nám může pomoci?

Pracovní terapeuti a fyzioterapeuti se specializují na celkový vývoj pohybových kompetencí vašeho dítěte, od kontroly svalů v ústech po pohyb celého těla.

Výživový poradce se specializuje na stravu a výživu a poradí vám, jaký jídelníček je pro vaše dítě nejlepší.

Gastroenterolog je lékař, který Vás bude doprovázet od začátku léčby, bude s vámi mluvit o možných problémech s příjmem potravy u vašeho dítěte a vysvětlí vám, jak se co nejlépe s nimi vypořádat.

Ošetřovatelská péče pro děti využívá zdravotní sestry nebo členy organizací, které se zabývají krmením sondou; přijdou vám a vašemu dítěti pomoci k vám domů a poskytnou vám poradenství a podporu.

Logoped je odborník, který vyšetří a trénuje kontrolu svalů v ústech, se zvláštním zaměřením na jazyk a příjem potravy.

Chirurg je lékař, který zavádí výživovou sondu (pozn.: ne všechny sondy vyžadují chirurgický zákrok).

Lékárník je farmaceutickým odborníkem, který vám vydá správné léky a zvláštní výživu, která vašemu dítěti byla předepsána, a také poradí s jejím správným použitím.

Vhodné přípravky dětské sondové enterální výživy:

 

Na trhu existují vysokoenergetické přípravky enterální výživy, vyvinuté na míru různě starým dětem. O vhodném přípravku a jeho užívání se poraďte s Vaším dětským lékařem.

 

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink
Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?