Úvodní stranaVýživa dětíVýživa dětí se sondou
 

Výživa dětí se sondou

Zvláštní vztah, který existuje mezi rodičem a dítětem od narození, se z větší části točí kolem tématu výživy. Když krmíte své dítě, jste to právě vy, kdo se o něj zároveň stará a mluví s ním, což vytváří silné a bezpodmínečné pouto plné důvěry. Tento vztah je mimořádně důležitý. Pouze vy znáte a rozumíte potřebám svého dítěte a uděláte vše, co je ve vašich silách, aby se mu dostalo jen to nejlepší.

Společný čas strávený při jídle je důležitý pro posílení vazby mezi rodiči a dítětem. Z tohoto důvodu je zjištění, že má vaše dítě potíže s příjmem potravy (např. problémy se žvýkáním a polykáním nebo refluxní choroba jícnu), extrémně obtížná a zneklidňující zkušenost. V této situaci je přirozené si myslet, že byste pro výživu svého dítěte mohli udělat více, a snažíte se proto o to více zajistit, aby vaše dítě dostalo vše potřebné pro šťastné dospívání.

U mnoha rodičů, kteří zvažují krmení sondou, se po rozhovoru s ošetřujícím lékařem nebo odborníkem na výživu ukázalo, že mají strach, aby neztratili ten jedinečný vztah, který se mezi nimi a dítětem vytvořil, a mají obavy, že svému dítěti seberou radost z jídla.

Tyto pocity jsou naprosto normální a pochopitelné. Co vypadá v tomto okamžiku spíše jako konec, je ve skutečnosti nový začátek, kdy svému dítěti budete moci projevit více lásky a užít si s ním více času tak, jak tomu bylo dříve.

Pokud uvažujete o výživě sondou, pravděpodobně máte spoustu otázek a možná máte také strach z něčeho neznámého. Jak to funguje? Jak se s tím vyrovnat? Kdo mi může pomoci? Pravděpodobně budete prožívat mnoho různých emocí, od smutku a obav až po hněv a vinu.

Výživa do sondy může být rozumným řešením, které poskytne vašemu dítěti plnohodnotnou a zdravou stravu. Díky výživě do sondy si můžete být jisti, že vaše dítě dostane všechny živiny, které potřebuje pro růst a plné síly, kterou potřebuje, aby se popralo se svou nemocí.

Vhodné přípravky dětské sondové enterální výživy:

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy.

Prečtěte si také: Výživa sondou u dospělých

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA O VÝŽIVĚ DĚTÍ

 
Fortini pro děti - Multi Fibre Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH