Úvodní stranaVýživa dětíVýživa dětí v nemoci
 

Výživa v nemoci

Děti přináší do našeho života velkou radost. Společně se těšíme z každého dne a společné chvíle, z každého nového slova, zoubku, sebemenšího krůčku a pokroku. O to více nás trápí, když dítě onemocní a my nevíme, jak mu pomoci. Dítě ztrácí zájem o své oblíbené hračky, kamarády a v neposlední řadě i o jídlo. Dostatečný příjem stravy a energie z ní je ale zejména v nemoci velmi důležitý. 

0-6 let - klíčové období vývoje dítěte

Věk 0-6 let je klíčovým obdobím pro růst a vývoj dítěte. I krátkodobé nedostatky v příjmu stravy a základních živin, jako jsou bílkoviny, tuky a sacharidy, mohou mít neblahý vliv na jeho psychosomatický vývoj.  V tomto období je tedy zvláště nutné zachovat příjem všech potřebných látek.

Potřeby nemocného dítěte

Pokud je dítě nemocné, požadavky na příjem energie a bílkovin se mohou až zdvojnásobit! Jenže s nemocí jde často ruku v ruce nechutenství, proto je tak důležité, abychom v malém množství stravy dítěti dodali co nejvíce energie a živin (bílkovin, tuků a sacharidů, vitaminů a minerálů). Dítě je pak schopné se s nemocí rychleji vyrovnat a vrátit se zpět do normálního života. A my se opět můžeme těšit ze společných chvil.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink
Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?