Zvracení u dětí s ABKM

Zvracení u dětí patří mezi typické příznaky ABKM.

Zvracení u dětí je nicméně obecným příznakem návratu žaludečního obsahu jícnem nahoru. Což se děje až v 70 % případů 2 – 4 měsíčních kojenců. Jde o takzvaný gastroezofageální reflux (GER) z důvodu nedostatečné funkce jícnových svěračů. Pokud není provázen jiným příznakem, jedná se o reflux fyziologický. Děti ublinkávají, prakticky po každém jídle, méně často zvrací obloukem a už vůbec ne celý obsah vypitého mléka. U kojenců se tento fenomén upravuje s věkem, stejně tak ale i ABKM. 

Co je primární GER a co je projevem ABKM? Tento rozpor není dosud dostatečně zodpovězen. Dílem i proto, že komplikovanější formy GER (patologický GER) se může pojit s jinými příznaky, rovněž jako pravá ABKM (neklid, narušený spánek, neprospívání, pláč aj.). Někdy jde o diagnostický oříšek a diagnostická dieta bez BKM je u těžších a sporných případů nezbytná. I zde se má přednostně přistupovat k několikatýdennímu nasazení preparátu s volnými aminokyselinami (Neocate).  

Vhodné přípravky pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka (ABKM):

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA O VÝŽIVĚ DĚTÍ

 
Fortini pro děti - Multi Fibre Jednoduchý test! Má Vaše dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH