Úvodní stranaVidea
 

Videa

Diagnóza „Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM)“ je stresující pro celou rodinu dítěte. Vyvstávají otázky, co bude mé dítě jíst? Objevujete, jaké všechny potraviny obsahují mléko. Nejste v tom sami, podívejte se na reakci rodičů, kteří slyšeli stejnou diagnózu ABKM u svého dítěte.  

Když je Vašemu dítěti diagnostikována alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM), za jak dlouho odezní příznaky, jako je nadýmání, průjem, zácpa, vyrážka, ekzém, pískoty, dušnost aj.? Kdo Vám pomůže s nasazením správné diety při ABKM?  

Jaké jsou příznaky alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM), co vše může trápit Vaše dítě s ABKM? Jsou bolesti bříška (koliky), ekzémy, vyrážky, dýchací obtíže, dermatitida projevy ABKM? Dá se předem odhadnout, zda Vaše dítě bude trpět ABKM díky rodinné anamnéze?

Co dávat dítěti s alergií na bílkovinu kravského (ABKM) mléka jíst? Jaké mléčné formule mohu dítěti s ABKM dát, když již není možné kojení? Jak je to s jejich chutí?

Jaké příznaky souvisejí s alergií na bílkovinu kravského mléka? Odborník hovoří o bezprostředních a opožděných reakcích na mléko při ABKM.

Jaké příznaky alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) může mít Vaše dítě? Odborník hovoří o mnoha různých projevech, které tato alergie může mít.

Jak se testují opožděné (nezprostředkované) reakce na bílkovinu kravského mléka? Odborník hovoří o projevech alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM), které si s touto alergií nemusíme primárně spojovat a které se dostaví s výrazným zpožděním po požití mléka.

Co je to hypoalergenní přípravek? Proč jsou základem diety dětí s alergií na bílkovinu kravského mléka (ABKM)? Odborník hovoří o definici těchto přípravků.

Jaké typy hypoalergenních přípravků jsou k dispozici? Jaký z nich je vhodný pro Vaše dítě? Podívejte se na jednoduchý popis!

Nemoc není vhodné období pro hubnutí. Výživa je při nádorovém onemocnění velmi důležitá a stává se Vašim spojencem. Ztráta svalové hmoty způsobuje, že pacient hůře snáší léčbu a v důsledku snížení živin a energie může být onkologická léčba méně účinná.

Proč je výživa pro pacienta s onkologickým onemocněním důležitá? Jak pacient nebo jeho okolí pozná, že pacientovi hrozí riziko podvýživy? Které typy onkologických onemocnění jsou z hlediska podvýživy nejvíce problematické?

Tento díl je zaměřen na výživu v průběhu chemoterapie a radioterapie. Dozvíte se, co je vlastně chemoterapie a radioterapie, jaké jsou nejčastější průvodní jevy vzhledem k podvýživě a jak se s nimi vypořádat. 

MUDr.Šachlová z Masarykova onkologického ústavu v Brně dnes radí, jak by se měl pacient připravit na onkologickou operaci. Kdy a co by měl jíst a co lze přinést pacientovi na přilepšenou. Jak by se měl pacient stravovat při propuštění do domácí péče, jak může pomoci okolí. 

Poslední díl našeho videoseriálu je zaměřen na komplikace onkologické léčby. Jaké mohou být komplikace onkologické léčby. Jak řešit problémy nechutenství, zácpy, či doporučení pro pacienty s cukrovkou. Jak může pacientovi v domácí péči pomoct s výživou rodina a jaká je role nutričního terapeuta. 

Cévní mozková příhoda (nebo také mozková mrtvice) je onemocnění, na které ročně postihuje mnoho lidí, po nemocech srdce a zhoubných nádorech se dokonce řadí na třetí místo jako nejčastější příčina úmrtí.

Chronická onemocnění jsou hlediska výživy pro starší pacienty nejvíce riziková. Víte, která onemocnění to jsou a o jaká rizika se jedná?

Správná výživa je pro seniora stejně důležitá jako pro člověka v produktivním věku. Dozvíte se, co se může stát, když senior málo jí nebo nepřijímá hodnotnou stravu.

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

Nedostatečná výživa - malnutrice - může vzniknout tehdy, když člověk nedostává dostatek stravy, nebo když nejsou přijaté živiny správně vstřebány. Jak podvýživě u seniorů a chronicky nemocných zabránit? 

Umíte vařit s Nutridrinkem teplá jídla? Naučíme vás používat Nutridrink k přípravě rajská omáčka s paprikami a krůtích kousků v sýrové omáčce. 

Jak si připravit banánové osvěžení, smetanovou kaši s ovocným pyré, mangové lassi s vanilkovou zmrzlinou, tvarohový krém s jahodami nebo jahodový koktejl? Recepty vám krok po kroku ukážeme v našem videu. 

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH