Úvodní stranaVaše příběhy
 

Vaše příběhy

Máte vlastní zkušenost s výživou nemocného člověka? Podělte se o ni s ostatními návštěvníky stránek. Váš příběh může pomoci dalším nemocným a jejich rodinám. Autory odměníme. 

5.5.2011 (Martina )

Nechutenství u dětí

Mám dvě děti, které minulý měsíc onemocněly infekcí ústní dutiny. Synovi jsou 2 roky a dceři 9 let. Dvouletý syn přestal přijímat úplně potravu a pití. Pak jsem na doporučení zakoupila Nutridrink. Vyzkoušeli jsme všechny druhy, které jsou u nás na trhu. Lékařka mě informovala, že je také v prodeji nový Nutridrink džus. Jahodový Nutridrink Juice style chutnal mým dětem nejvíce. Díky přípravku Nutridrink mé děti prodělaly tak ošklivou nemoc bez úbytku na váže a nebyla nutná hospitalizace. Při podávání Nutridrinku jsem si byla jistá, že mé děti nemají hlad.

14.4.2011 (Irena )

Holčička s rozštěpem patra

V pěstounské péči máme holčičku s rozštěpem patra a s menším mentálním postižením. V jejích necelých 5 letech ji čekala již třetí operace, tentokrát patra. Holčička je hyperaktivní, obvykle 5 minut neposedí, a teď bude nucena celý den ležet a konzumovat jen tekutou stravu! Přemýšleli jsme, jak jí usnadnit pobyt v nemocnici a nahradit běžnou stravu tak, aby jí co nejvíc chutnalo. Vsadili jsme na Nutridrink a udělali jsme dobře. Nejprve jsme ho s úspěchem otestovali doma a do nemocnice už putoval s námi. S jeho konzumací jsme začali druhý den po operaci a bez problémů jsme zvládli nejen vlastní zákrok, ale i následujících 14 dní v nemocnici. Nutridrink zůstává součástí našeho jídelníčku i po operaci. Jídlo totiž rozhodně nepatří mezi oblíbené činnosti našeho dítěte, a naproti tomu díky své značné pohybové aktivitě potřebuje stále hodně energie, takže po něm sáhneme pokaždé, když ji potřebujeme doplnit. Osvědčil se nám ale i při aftech, běžných onemocněních či při cestování.

10.4.2011 (Zdeňka )

Po operaci

O Vašem přípravku Nutridrink jsem se náhodně dočetla v časopise a později jsem ocenila jeho vlastnosti. V průběhu 2 let moje dcera 2x rodila, z toho jeden porod byl řešen císařským řezem. Prodělala operaci žlučníku a operaci na oddělení oční/nosní/ušní. Po všech těchto zdravotních potížích zhubla. Díky dennímu užívání Nutridrinku po dobu 2 měsíců se opět dostala na svoji původní váhu. Jsem přesvědčena, že Nutridrink ji postavil na nohy a doporučila jsem ho již řadě svých známých. Děkuji Vaší firmě Nutricia, která tento přípravek vyrábí.

9.4.2011 (Eliška )

Operace žlučníku

Chtěla bych se s vámi podělit o své zkušenosti s vynikajícím přípravkem Nutridrink a Nutridrink Multi Fibre (s vlákninou). Po operaci žlučníku jsem moc zhubla až na 36 kg, a proto jsem potřebovala přibrat, ale bohužel se mi stále nedařilo. Až jednou jsem si přečetla v časopise v lékárně o přípravku Nutridrink a ihned jsem si ho koupila. Po vypití několika lahviček Nutridrinku, který mi velice chutnal, jsem se cítila mnohem lépe a taky jsem začala pomalu nabírat síly a přibrala jsem i na váze. Proto bych chtěla přípravek Nutridrink doporučit všem nemocným, kteří by měli Nutridrink vyzkoušet.

6.4.2011 (Lucie)

Zažívací problémy

Už od 12 let trpím chronickým zánětem střev. V poslední době se můj stav zhoršil natolik, že jsem nebyla schopna normálně jíst. V nemocnici mi dávali Nutridrink, ve kterém jsem měla všechny potřebné prvky a živiny důležité pro mé tělo. Teď už Nutridrink piji jen jako doplněk běžné stravy. Nutridrink mi moc chutná a má tolik příchutí, že si určitě vybere každý.
Myslím si, že se v reklamní kampani zaměřujete pouze na starší lidi. V poslední době má mnoho mladých lidí problémy s příjmem potravy. Já sama mám kamarádku, která se jen díky Nutridrinku úspěšně léčí z anorexie.

4.4.2011 (Miloslava )

Operace krčních mandlí

Na Nutridrink jsem přišla v pravý čas. Má dcera trpěla už od dětství častými angínami. Ošetřující lékař jí předepisoval vždy antibiotika. Tento kolotoč se několikrát opakoval. Před třemi roky se podrobila operaci krčních mandlí. První dny byly velmi těžké, protože nemohla polykat a rána se špatně hojila. I přesto, že jí při pobytu v nemocnici dávali kašovitou stravu, každé polknutí bylo obtížné. Zhubla a zeslábla natolik, že se nemohla ani postavit na nohy. Známá mi doporučila Nutridrink. Dceři velice chutnal (hlavně s příchutí tropického ovoce a karamelový) a pomohl jí přibrat na váze. Její zdravotní stav se začal zlepšovat.
Ráda bych poradila ostatním – Nutridrink je ta nejlepší pomoc.

29.3.2011 (Ludmila )

Úbytek váhy po několika prodělaných operacích

Před dvěma lety můj manžel (70 let) vážně onemocněl a prodělal několik složitých operací. V průběhu této nemoci zhubl téměř 20 kg (měl 55 kg na 170 cm). Jelikož zuby už mu také neslouží, konzumoval převážně kašovitou stavu, po které ovšem kýžené kilogramy zpět nenabral. Před 3 měsíci nám vnuk byl představit svou nastávající, která shodou okolností pracuje v lékárně. Ta nám okamžitě doporučila NUTRIDRINK. Nyní už ho manžel užívá plné 3 měsíce. Jeho stav se den ode dne výrazně zlepšuje, vrací se mu barva, chuť do života a to nejdůležitější, až neuvěřitelně rychle získává zpátky své ztracené kilogramy.

1.4.2011 ( Jiří )

Operace pohybového ústrojí - Nutridrink mne postavil na nohy.

V poslední době mně trápily bolesti nohou, konkrétně v kolenou. Lékaři si nevěděli rady, co je vlastní příčinou, a tak padaly názory, že je to od páteře, menisku, artróza…
Konečný verdikt byla operace. Byl jsem pozván do karlovarské nemocnice na artroskopii v dubnu letošního roku.
Když jsem se ptal známých na vhodné přípravky před vlastním zákrokem a po něm, byl mi doporučen Nutridrink, který jsem do té doby neznal. Jeho klady jsem ocenil již v tom, že mi usnadnil přípravu na operaci, kdy jsem počítal s následnou nehybností, při vyprazdňování trávicího traktu po operaci a dále jako slibovaný přísun energie v období rekonvalescence.
Slibované bylo splněno nad očekávání více jak na 100 %. Zatímco moji spolunocležníci na nemocničním pokoji leželi obsluhováni nemocničním personálem, z mé stránky odlehčený, přitom dobře energeticky zásobovaný vnitřní trávicí trakt nevyžadoval nutnost vyprazdňování a tak následné zatěžování dolních končetin při cestě na WC. Dle mého názoru jsem vypozoroval i rychlejší návrat operované pravé končetiny do normálního stavu. Operace proběhla v pátek a v neděli ráno jsem byl propuštěn o berlích do domácího ošetřování. Na kontrolu jsem byl pozván do nemocnice hned následující úterý a to jsem přišel o holi s berlemi v podpaždí, k úžasu nemocničního personálu. Samozřejmě, že jsem nezapomněl pochválit Nutridrink za výsledky v mých 57 letech.
Co dodat? Od té doby mi Nutridrink tak zachutnal, že pokud se cítím unavený, dám si aspoň jednu dávku pro zvýšení nálady a kondice.

21.3.2011 ( Jana )

Alzheimerova choroba

Před rokem jsem onemocněla Alzheimerovou chorobou. Bylo to se mnou moc vážné, rodina si myslela, že se z toho nedostanu. Ale Pán Bůh při mě stál, a tak jsem se z toho dostala.
Teď už jsem doma, není to ještě dobré, ale alespoň jsem na tom lépe. V nemocnici v Brně-Černovicích jsem dostávala NUTRIDRINK. Moc mi pomohl. Dostávala jsem ho ráno a večer , ale vždy jsem se už nemohla dočkat, až ho přinesou. Pak mě ho kupoval i manžel. Teď si ho kupuji sama, 2 denně, a hlavně když jedu někam na výlet, tak mě stačí, abych měla vitaminy a i zahnala hlad. Také zlepšuje náladu. Doporučila bych každému, aby si ho alespoň 1 týdně kupoval. Mám invalidní důchod, ale na NUTRIDRINK musím mít. Je to pro mě nejlepší lék. Teď ho kupuji i pro manžela, prodělal mozkovou mrtvici a hrozně si ho chválí.

25.3.2011 (Šárka )

Pacientka 90 let po operaci krčku stehenní kosti

Pracuji jako zdravotní sestra v domově důchodců. Naše 90letá klientka si zlomila krček stehenní kosti. Po operaci odmítla polohování, cvičení, všemu se bránila. Všichni jsme měli pocit, že život vzdává a chce už jen zemřít. Když se stav pacientky začal konečně trochu zlepšovat, postihla ji akutní cévní mozková příhoda a po návratu z nemocnice se její apatie ještě zhoršila. Byla velmi slabá, s postiženou pravou polovinou těla. Skoro nic nejedla, mohla jen pít. Po NUTRIDRINKu nejenže pacientka získala chuť k jídlu, ale mohla najednou i polykat kašovitou stravu a začala mluvit. Dokonce měla sílu zakřičet, když něco potřebovala! Začala sledovat, co se kolem děje a vypadala velmi spokojeně. Když jsem ji viděla sedět v křesle naproti synovi, myslela jsem, že se mi to jen zdá. Nebýt NUTRIDRINKu, nikdy bych nemohla naši práci takto kladně hodnotit.

Toto jsou příběhy čtenářů. Společnost Nutricia a.s. neodpovídá za uvedený obsah.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH