Úvodní stranaVaše příběhy
 

Vaše příběhy

Máte vlastní zkušenost s výživou nemocného člověka? Podělte se o ni s ostatními návštěvníky stránek. Váš příběh může pomoci dalším nemocným a jejich rodinám. Autory odměníme. 

30.10.2011 (Pavlína)

Vrozená chlopenní vada

Jsem od narození kardiačka,po několika operacích,chlopenních vad. Nutridrink piji kvůli srdci a na zvýšení hmotnosti.Zatím mi vždy pomohl se celá zklidnit a tak zklidnit i srdeční rytmus.Se svou nízkou hmotností bojuji stále.  

28.7.2011 (Gábina)

Nechutenství

Trpím občas nechutenstvím a Nutridrink mi vždycky pomůže.
Je velmi lahodný a dobře snášenlivý. Doporučuji ho všem, kteří trpí tím, čím trpím já. Kolikrát nic nejím, protože nemůžu, ale Nutridrink čokoládový mi vždy s jistotou pomůže a už tolik nechutenstvím netrpím.

30.8.2011 (Miloslava)

Zuby moudrosti

O Nutridrinku jsem se dozvěděla prostřednictvím tisku. V časopise jsem objevila propagaci tohoto výrobku a bylo to v pravý čas. Mé dceři trhali zuby moudrosti a bylo obtížné vymyslet jídlo, které by jí nevadilo a nečinilo problém v ústech. Celá bezradná jsem si jen tak řekla: "Když už jsme toho zkusili tolik, na zkoušku koupíme i toto." Hned další dny jsem spěchala do lékárny, v ruce časopis s reklamou a na lékárnici požadovala lahvičku Nutridrinku. Nabídla mi více variant příchutí. Koupila jsem tropickou směs. Doma jej dcera vyzkoušela a zachutnalo jí to, že jsme koupili další. První dny byly opravdu hrozné, ale díky Nutridrinku jsme je překonali.

14.9.2011 (Iveta)

Nechutenství u dítěte

Moje dcera byla vždycky hodně hubená. V 10 letech se hodně vytáhla a to už byla opravdu samá ruka, samá noha. Jídlu nikdy moc nedala a svačiny přinášela domů s tím, že neměla čas je sníst. Občas jí také „nechutnal oběd“ ve škole. Velice rychle mi došlo, že něco není v pořádku. Začala hubnout před očima a co víc, ztrácela sílu a chuť se pohybovat. Nedostatek energie měl za příčinu nechuť dělat cokoliv. Nechtěla chodit ven a cítila se stále unavená. Pak přišla chřipka. V podzimních měsících téměř nic neobvyklého. Člověk leží polomrtvý v posteli a všechno ho bolí. Nemá chuť nic pít ani nic jíst. Běžný organismus nějakou hmotnost ztratí, ale po nemoci se vše vrátí do normálu. To se ale u nás nestalo. Po dvoudenním ležení v posteli z mé dcerky byla hotová kostra. Ztratila svalovou hmotu a dojít si na záchod pro ní byla nepřekonatelná dálka. Tehdy okamžitě nastoupily Nutridrinky. Zpočátku ze zásady odmítané, později si sama řekla, že by chtěla zkusit tu anebo tu příchuť. Začínala jsem vítězit. Pravidelné jídlo několikrát denně jsem prokládala nejvydatnějšími čokoládovým koktejly. Konečně jsem si mohla po několika dnech oddychnout, protože její váha se vyšplhala opět do normálu. Žaludek se opět roztáhl a ona si začala sama říkat o jídlo. Neustálé vyjídání ledničky jsem s úsměvem přecházela a pravidelně dokupovala zlikvidované jogurty a smetanové krémy. Maso je na jídelníčku denně a zapití Nutridrinkem mě dává potřebnou jistotu, že má holčička bude mít opět energii jako zdravé děti. Nyní už zase běhá venku s naším psem a plánuje výlety s kamarádkami, nicméně Nutridrink mám stále v záloze.

27.5.2011 (Ondra)

 

Babička

Chtěl bych se s Vámi podělit o příběh s mou nemocnou babičkou. Po několika týdnech byla propuštěna z nemocnice a my jsme se rozhodli si ji vzít na pár dní domů. Nastal ale problém s jídlem. Babička, jinak vynikající kuchařka, odmítala jíst stravu, kterou jsme jí uvařili. Mohlo to být úplně cokoliv, určitě daleko lepší, než co jí dávali v nemocnici, ale babička tvrdila, že co si neuvaří sama, to jí zkrátka nechutná. O rozmixované stravě ani nemluvě. Zprvu jsme to brali na lehkou váhu, pak nám to začalo dělat starosti. Když už jsme skutečně nevěděli, co dělat, zašla se máma zeptat do lékárny, kde jí byl doporučen Nutridrink. Po delším přemlouvání ho babička skutečně zkusila. Docela mě překvapilo, že jí nevadil. Takže jsem byl vyslán, abych koupil další. Díky Nutridrinkům babička překonala dobu, kdy se nebyla schopná postarat sama o sebe. Teď už zase může být u sebe doma a vařit si, co má ráda.

3.7.2011 (Marie)

Nutridrink

Moje matka prodělala před pár lety těžkou operaci. Její stav zpočátku byl dost špatný, z nemocnice jsme ji přivezli ve špatném psychickém i fyzickém stavu (proleženiny...), téměř nejedla. Dozvěděli jsme se o Nutridrinku a kupovali jí ho. Její stav se začal zlepšovat a myslíme si, že právě tímto přípravkem se z toho dostala. Doporučujeme všem nemocným!

5.7.2011 (Adámek)

 

Nechutenství, neprospívání

Mám chlapečka, který se narodil předčasně a vážil 430g a od malička má potíže s přibíráním (jsou mu tři roky a je velikostně jako roční, možná drobné 1,5 roku staré dítě), protože má poruchu příjmu potravy, trpí nechutenstvím a neustále zvrací. Když nám poprvé lékař Nutridrinky doporučil a předepsal, tak vzhledem k jeho potížím dostával 1 - 1,5 za den a dá se říci, že to v tu danou chvíli bylo jeho "hlavní jídlo", protože ještě jedl převážně z láhve a to ve spánku, jelikož za bdělého stavu nebylo možné do něj něco dostat. Byla jsem ráda, že (přestože jsou určeny dětem spíše starším) je máme, protože jsem věděla, že má alespoń částečně pokrytou dávku potřebných látek, protože z běžného jídla díky extremně malému množství, co snědl a ještě to pak vyzvracel, nedostával. Také v té době po dlouhém čase váha mírně vzrostla, přestože jsme od malička měli spousty nutrčiních přípravků, které jsme do jídla přidávali, nikde to znát nebylo. nejprve jsme měli na zkoušku "džusíky", ty mu ale moc nechutnaly, tak jsme přešli na mléčné výrobky a ty jsou pro něj asi chu´tově přijatelnější a nejraději bych řekla, že má příchutě z řady Yogurt. Dnes už jsme o kousek dál. Ve spánku už nejí vůbec, lžičkou už jí lépe, když má lepší obodobí, jí i "slušnější" porce, ale pořád to nestačí a čeká nás v dohledné době spousta vyšetření. Nutridrinky dáváme ale dál, dělám mu z nich kaše zahuštěné budˇ Nutilisem nebo rozmixovanými piškoty a ještě kaloricky doplním sušeným mlékem, MCT olejem. bohužel mi ale Nutridrinky odmítá pít mezi jídly, takže to musíme řešit alespoň takto, aby aspoň nějaký měl. Pije jen vodu, takže alepsoň tak i nahradíme částečně mléčnou dávku a vím, že má dostatek kalorií.

18.5.2011 (Alena )

Operace tlustého střeva

Před několika měsíci prodělal tatínek mé kamarádky těžkou operaci střev. Po operaci byl delší dobu jeho stav velmi neutěšený. Trpěl takřka trvalou nevolností a neměl absolutně chuť k jídlu.
Při jedné návštěvě nemocnice jsme s kamarádkou tatínkovi nabídly Nutridrink s kakaovou příchutí. Moc jsme si od toho neslibovaly, neboť byl velice zesláblý a odmítal pozřít cokoli. Nicméně Nutridrink po krátkém přemlouvání vypil.
Asi za 2 dny zdravotní sestra volala mé kamarádce, ať přiveze další. Tatínkovi se vrátila chuť k jídlu, začal se trochu zotavovat a Nutridrink ho vlastně vrátil do života.

25.5.2011 ( Jitka )

Nechutenství

Mám vnučku, které je 6 let a je často nemocná a nemá tak chuť na jídlo. Začala jsem jí kupovat Nutridrink a mám jistotu, že dostává vše, co potřebuje (bílkoviny, vitaminy, minerály atd.). Je skvělé, že Nutridrink má různé příchutě, nejvíc jí chutná příchuť tropického ovoce. Jsem vděčná, že takový přípravek je u nás k dostání, a vřele ho všem doporučuji.

16.4.2011 (Vlasta )

Chřipka

Moje dcera onemocněla vloni při chřipkové epidemii. Při vysokých horečkách odmítala normální stravu, hubla a byla slabá. I po odeznění nemoci se necítila delší dobu dobře, zhubla a měla narušený běžný stravovací režim. Nutridrink jí velice pomohl k získávání chuti k jídlu, následnému posílení organismu a při rekonvalescenci. Od té doby pije Nutridrink takřka denně. Je veselá, vitální, zdravá a já jsem velice spokojena, že moje dítě prospívá.

Toto jsou příběhy čtenářů. Společnost Nutricia a.s. neodpovídá za uvedený obsah.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

NUTRITEST