Úvodní stranaVaše příběhy
 

Vaše příběhy

Máte vlastní zkušenost s výživou nemocného člověka? Podělte se o ni s ostatními návštěvníky stránek. Váš příběh může pomoci dalším nemocným a jejich rodinám. Autory odměníme. 

7. 1. 2017 (Zuzana)

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.
Prospievaju jej, ale co som sa dopocula, co sa da este z toho pripravit, 
bola som trocha mimo. Predpisuju nam to uz dlhsiu dobu,dufam ze
bude zvladnutelna, ked bude starsia.

25. 12. 2016 (Ivana)

Dcérka sa narodila predčasne s nízkou pôrodnou váhou a lekár jej predpísal Nutrition.
Veľmi jej chutí vanilkový. Robím jej z neho aj krupicu, alebo puding.

29. 10. 2016 (Svatava)

Tatínek

Pečovala jsem v domácí péči o těžce nemocného imobilního tatínka, chr. srdeční městnavé selhání atd. Poslední 3 měsíce života tatínek nedokázal jíst ani kašovitou stravu, ale NUTRIDRINK mu chutnal, vypil 5-6 lahviček denně, takže mu tento zázračný nápoj prodloužil život. Neměl po něm průjem-jak někdy slýchám z DD. Doporučuji všem nemocným, kteří trpí nechutenstvím a nepřijímají běžnou stravou živiny.    

12. 04. 2016 (Marta)

Dobrý den, také bych se chtěla podělit o své zkušenosti z Nutridrinkem. Už je to sice čtyři roky, ale asi jsem díky tomuto nápoji (kupovala jsem si Nutridrink ve formě džusu, jelikož nesnáším mléko), zvládla zdravotní kolaps. Koncem února 2012 mi začalo být strašně zle, vážila jsem 57 kilo a drasticky jsem do dvou týdnů, kdy jsem i přes noc měla přes půl kila méně, schodila 9 kilo a nemohla jsem pomalu sníst, ani suchý rohlík. Má diagnoza byl žlučník! Dostala jsem termín na operaci, ale až 17. 4. 2012. Maminka mi vyvařovala diety, já jsem tak trochu lempl na stravu, ale i přes to jsem začínala vypadat, jak chodící kalhoty. Mamka chodila plakat do koupelny, abych jí neviděla, protože mi hrozilo, že mi vezmou do nemocnice na kapačky. Až mi můj obvodní lékař poradil, abych zkusila alespoň na udržení váhy Nutridrink. A bylo to skvělé, protože moje klesající váha se fakt zastavila na 47 kilech. A proto moc DĚKUJI za tento zázrak jménem NUTRIDRINK. Opravdu to fungovalo a musím dodat, že jsem pila jednu lahvičku denně. Dnes mám opět 56 kilo, které jsem po operaci postupně nabrala. Takže, děkuji moc. A totéž přeji všem, kteří jsou v těžké zdravotní situaci.

21. 03. 2016 (Petra)

Nechutenství po zákroku

Když Vám onemocní dítě, je to pro matku snad to nejhorší období v životě... navíc, když dítě po operaci nespolupracuje s lékaři ani sestrami a nechce jíst. Díky doporučení jedné sestřičky jsme vyzkoušeli Nutridrink a musím říci, že syn tento nápoj jako první výživu opravdu přijal... na zkoušku jsem zakoupila nejdříve 2 balení... ale hned odpoledne jsem dokoupila další. Byla jsem nadšená, že syn konečně začal jíst a hned druhý den mu již bylo lépe. Moc děkujeme za tento zázrak v podobě malé lahvičky, která byla dobrou volbou na cestě k jeho uzdravení.

22. 01. 2016 (Ivana)

Zase plná sil

Před pár lety jsem onemocněla závažnou chorobou zažívacího traktu, nemohla jsem přijímat normální stravu a měla jsem výživu sondou. Po přeléčení a propuštění z nemocnice po několika měsících jsem měla jen 42 kilo a byla jsem velmi slabá a unavená. Lékařka mi doporučila Nutridrink, každý den pít dvě balení po jídle. Za měsíc jsem měla lepší kondici, jak tělesnou tak psychickou. Pila jsem dvě balení denně ještě několik měsíců a stav se lepšil. Navíc i teď, když už jsem z nejhoršího venku a objeví se vyčerpání z nemoci ať už chronické střevní nebo nachlazení vím, že mi Nutridrink pomůže cítit se lépe, protože bez výživy, vitaminů a minerálů se s nemocí nedá bojovat. Navíc skvěle chutná :)

24. 12. 2015 (Barbora)

Můj příběh začal nevinným ubíráním jídla z důvodu vyšší tělesné hmotnosti. Úbytky váhy byly z počátku malé, ale postupem času se zvětšovaly. Moje povaha se od základu změnila. Dříve stále mezi přáteli, teď většinu času sama. Během hubnutí jsem dost sportovala a to my zůstalo i na dále. Jenže teď přes to, že nemám zas tak velkou podváhu nemám na sport dost sil. Chtěla bych se vrátit do staré kondice. Už týden si kupuji nutridrinky a vypiji 1-2 denně. Doufám, že se mi povede zvítězit a vrátit se mezi přátele.

14. 12. 2015 (Vladimír)

Naše bábinka

Naše bábinka, byla veselá, usměvavá a zvídavá paní. Od jara do podzimu trávila čas na zahrádce a kolem domácího zvířectva. V zimě četla knihy, luštila křížovky a sledovala ,,telku,,. Měla vždy velkou radost z návštěvy vnuků, pravnuků a všech dalších členů rodiny. Pokaždé jsme byli podrobeni jejímu laskavému výslechu. Jak se máme, co děláme, prostě jak se daří. Byla v dobré kondici a to jak fyzické, tak i psychické. Letos bábinka oslavila krásné 90. narozeniny. Při jedné návštěvě se svěřila, že už dá zvířátka pryč a zahrádka byla taky zanedbaná. No není divu, devadesát let je devadesát let. Ale při dalších návštěvách jsem si všiml, že je víc a víc pohublá a bez energie. Svěřila se mi, že s jídlem zápasí, nemá moc chuti. Přes den jen tak něco zobne a jinak polehává. Vzali jsme ji k lékaři. Prošla všemi možnými vyšetřeními. Závěrem lékaři konstatovali, že její zdraví odpovídá jejímu věku. Musí se šetřit, více pít a jídlo rozdělit do menších porcí a vícekrát za den. Více porcí? Celkem problém. Ten nám pomohla vyřešit nutriční terapeutka, která nám poradila doplnit jídelníček Nutridrinkem.

23. 09. 2015 (Kateřina)

Nutridrink mi pomohl už podruhé

S Nutridrinkem mám osobní zkušenost už podruhé a opět jsem se přesvědčila, jaký zázrak se skrývá v takové malé nenápadné lahvičce. Poprvé jsem ho vyzkoušela před několika lety, když se mi ze dne na den obrátil život vzhůru nohama a vlivem tragických okolností jsem přišla o milovaného bratra. Nějak jsem se z této situace nemohla dlouho vzpamatovat a to se poměrně rychle projevilo rapidním úbytkem na váze. Tady ale naštěstí dokonale zafungoval Nutridrink a po nějaké době jsem byla opět fit. Uběhlo pár let a s manželem jsme se konečně dočkali vytouženého těhotenství a těšili se na příchod miminka. Bohužel i tady byl osud pro nás nemilosrdný a téměř celé těhotenství jsem proležela v nemocnici. I zde se opět osvědčil už pro mě známý Nutridrink, miminko i já jsme v pořádku a snad se za tři týdny dočkáme zdravé holčičky.

17. 09. 2015 (Hana J.)

Maminka

Před sedmi lety byla moje maminka hospitalizovaná ve FN Plzeň. Selhaly jí plíce, má CHOPN, a již 8 let je doma na kyslíku. Její onemocnění bylo tak závažné, že nám nedávali šanci na přežití. Maminka nejedla, měla váhu 28 kg. Díky Vašim nutridrinkům se mi jodařilo během půl roku dostat z ležáka (pleny, invalidní vozík) až na člověka který začal chodit o franc. holích. Celých 7 let byla maminka relativně v pohodě. Bohužel loni jí diagnostikovali rakovinu prsu. Nádor nelze operovat, takže maminku denně převazuji. Její váha v prosinci opět klesla o 12 kg. Ale opět díky Vašim nutridrinkům již 4 kg přibrala. Užívá Nutridrink kompakt 2 - 3 denně kromě jídla. Zároveň onkomarkry trošku klesly, takže bych Vám velmi ráda poděkovala. Věřím, že díky Vám s námi maminka ještě nějaký čas pobude. Slibuji, že Vaše nutridrinky bude jen a jen doporučovat.

Toto jsou příběhy čtenářů. Společnost Nutricia a.s. neodpovídá za uvedený obsah.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH