Sociální služby a jak je využít

Starat se o těžce nemocného delší dobu je velmi náročné. Rozhodně se proto nestyďte zvážit využití různých druhů sociálních služeb, ať už těch domácích, nebo mimo domov. Zkuste se poohlédnout po nabídce pečovatelské služby, agentury domácí péče či domácího hospicu. Informujte se ve svém okolí o zkušenostech s těmito službami, najděte si kontakt na sociálního pracovníka, který se této oblasti věnuje, a domluvte se s ním, jak byste mohli tyto služby využít. Veškeré informace by vám měl poskytnout váš praktický lékař.

Vysvětlete vše i nemocnému. Mohl by totiž novou situaci brát jako zradu a důkaz toho, že se o něj odmítáte starat. Když mu vše srozumitelně objasníte, určitě pochopí, že i vy si potřebujete odpočinout, abyste se mu mohli lépe věnovat.

Může se samozřejmě stát, že péči doma ze zdravotních či osobních důvodů nezvládnete. V tomto případě je opět důležité nemocnému vše vysvětlit. Zkuste se také poradit s odborníkem, jaké zařízení by bylo pro nemocného nejvhodnější.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Zora H. (1. 1. 2018)

Dobrý deň, po mamičke nám ostal nápoj NURIDRINK Compact Proteín 4x125 ml príchuť lesného ovocia, rada by som sa...[více]

Odpověď:

Dobrý deň, 
tento nápoj môžete pokojne skonzumovať sama.
J. Pavlíčková

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH