Sipping

Sipping je synonymem pro speciální tekutou výživu v lahvičkách, tzv. nutriční drinky. Většinou se jedná o kompletní a vyváženou tekutou stravu vyvinutou pro pacienty se zvýšenou potřebou energie a živin. Sipping se vyznačuje přesně určeným složením živin (cukry, tuky, bílkoviny, minerály, stopové prvky, vitamíny a patří mezi potraviny pro zvláštní lékařské účely.

Sipping (tekutá výživa k popíjení) je určený pro pacienty s funkčním trávicím traktem, u nichž se nedaří běžnou stravou udržet dostatečný perorální příjem a tělesnou hmotnost. Mezi sipping patří i speciálně vyvinuté přípravky pro určité skupiny pacientů, např. pacienty s proleženinami, s diabetem apod. Slovo sipping pochází z anglického „to sip“ = usrkávat. Jak už název sipping napovídá, tyto přípravky je vhodné popíjet po malých doušcích po celý den, ideálně mezi jídly. Sippingem lze jídlo doplnit, případně zcela nahradit.

Více o sippingu: www.nutridrink.cz

 

Slovníček pojmů pro Vás průběžně doplňujeme a aktualizujeme.
Chybí Vám nějaký pojem související s výživou v nemoci? Napište nám jej!

Nový pojem do slovníčku

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Zora H. (1. 1. 2018)

Dobrý deň, po mamičke nám ostal nápoj NURIDRINK Compact Proteín 4x125 ml príchuť lesného ovocia, rada by som sa...[více]

Odpověď:

Dobrý deň, 
tento nápoj môžete pokojne skonzumovať sama.
J. Pavlíčková

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH