Plnohodnotná strava

Aby byla naše strava plnohodnotná, měla by obsahovat všechny důležité látky. K nim patří látky stavební, látky sloužící jako zdroj energie a látky ochranné. Bílkoviny jsou základním stavebním materiálem našeho těla. Zdrojem jsou především luštěniny, ořechy, obiloviny, mléko, maso, ryby, vejce a ze zeleniny například kapusta.  Jako zdroje energie slouží především glycidy (tj. škroby a cukry), a tuky. Zdrojem glycidů jsou obiloviny, brambory, zelenina, ovoce. Zdrojem zdravých tuků jsou všechny ořechy a různá semena. Ochrannými složkami plnohodnotné stravy jsou například minerály a vitamíny. Minerály mají velký podíl na správném využití vitamínů a na rozdíl od nich se neničí vařením. V kvalitní a plnohodnotné výživě nesmí chybět ani vláknina a voda. Dostatečná, vyvážená a plnohodnotná strava dodává tělu látky potřebné k růstu, výstavbě a obnově tkání, energii pro všechny činnosti a chrání nás před negativními vlivy prostředí, kterým jsme vystaveni.

 

Slovníček pojmů pro Vás průběžně doplňujeme a aktualizujeme.
Chybí Vám nějaký pojem související s výživou v nemoci? Napište nám jej!

Nový pojem do slovníčku

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Zora H. (1. 1. 2018)

Dobrý deň, po mamičke nám ostal nápoj NURIDRINK Compact Proteín 4x125 ml príchuť lesného ovocia, rada by som sa...[více]

Odpověď:

Dobrý deň, 
tento nápoj môžete pokojne skonzumovať sama.
J. Pavlíčková

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH