Hydratace

Hydratace (česky zavodnění) popisuje bilanci tekutin v organismu. Voda je zcela nezbytná pro správné fungování lidského organismu a její nedostatek (dehydratace) vyvolává celou řadu zdravotních problémů. Pro normální, fyziologické fungování lidského těla je nutné dodržovat správnou hydrataci, tedy pitný režim. Potřeba tekutin je individuální pro každého člověka, doporučená denní dávka je 1,5 – 2 l tekutin denně. Odborníci doporučují zejména minerální vody, neperlivé stolní vody, ovocné a bylinné čaje, ředěné ovocné a zeleninové šťávy apod.

Opakem hydratace je stav, nazývaný dehydratace.  Dehydratace hrozí nejen při nedostatečném příjmu tekutin, ale také při jejich zvýšeném výdeji.  Obzvlášť závažná dehydratace může vzniknout při různých onemocněních, která provází průjmy a  zvracení, akutní stavy – horečky a podobně. Dobrá hydratace organismu je také nutná pro lepší vykašlávání hlenů z plic a tím i usnadnění dýchání. Péče o pitný režim stojí proto v nemoci na předním místě spolu se správnou výživou.  

Aktuální články o hydrataci:

 

 

Slovníček pojmů pro Vás průběžně doplňujeme a aktualizujeme.
Chybí Vám nějaký pojem související s výživou v nemoci? Napište nám jej!

Nový pojem do slovníčku

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Zora H. (1. 1. 2018)

Dobrý deň, po mamičke nám ostal nápoj NURIDRINK Compact Proteín 4x125 ml príchuť lesného ovocia, rada by som sa...[více]

Odpověď:

Dobrý deň, 
tento nápoj môžete pokojne skonzumovať sama.
J. Pavlíčková

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH