Proč diabetik potřebuje podporu okolí

Lidé s cukrovkou se nacházejí v nelehké situaci. Cukrovka je nemoc, která není zcela vyléčitelná a o kterou se dotyčný musí starat každý den. Diabetici musí ve svém životním stylu, ale i ve svém osobním životě udělat některé zásadní změny. Aby zůstali fit a cukrovka je v budoucnu nijak významně neohrožovala, je potřeba, aby se naučili sledovat a kontrolovat hladinu cukru v krvi (glykémii). Diabetici, kterým je hladina cukru v krvi lhostejná, hrozí rozvoj závažných zdravotních problémů jako je slepota, poškození nervů či selhání ledvin. V tomto textu se dozvíte, co můžete udělat pro svého blízkého, který trpí cukrovkou.

Jak mohu příbuznému s cukrovkou pomoc

Nejprve si zjistěte o cukrovce co nejvíce informací. Čím víc budete vědět tím spíš můžete pomoct. Povzbuzujte svého rodinného příslušníka, aby se o cukrovku zajímal i on sám.

Za druhé buďte empatičtí. Pro řadu lidí může být zjištění, že mají cukrovku, šokující. Váš příbuzný může být frustrován ze změn, které on nebo ona musí podniknout. Vyjádřete, že svému blízkému rozumíte a chápete jeho pocity. Ale nenechte dotyčného, aby tyto pocity používal k omluvě toho, že se o svou cukrovku nezajímá a neléčí se.

Jak můžu pomoci diabetikovi udělat důležité změny

Pokud se chystáte jíst společně, jezte ta samá jídla jako váš příbuzný diabetik. Vyhněte se nákupu potravin, které by on nebo ona neměli jíst.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Zora H. (1. 1. 2018)

Dobrý deň, po mamičke nám ostal nápoj NURIDRINK Compact Proteín 4x125 ml príchuť lesného ovocia, rada by som sa...[více]

Odpověď:

Dobrý deň, 
tento nápoj môžete pokojne skonzumovať sama.
J. Pavlíčková

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH