Péče před operací

Přestože důkazy o vlivu předoperační výživy na výsledky operace jsou omezené, nasvědčují všechny závěry tomu, že enterální výživa zavedená nejméně 7-10 dní před zákrokem může mít příznivý dopad na následnou rekonvalescenci.

Pokud stav výživy je nevyhovující, je vhodné operaci odložit, věnovat nějaký čas péči o výživu a nemocný je pak operován až ve chvíli, kdy je jeho stav výživy zlepšen. 

Pokud jde o neplánovanou operaci (např. ortopedická operace po úraze), kterou nelze odkládat, je dobré začít s podporou výživy okamžitě po operaci. 

Dárek pro nemocného, který opravdu pomůže

Chystá se váš blízký na náročnou operaci? Nebo už ji má za sebou, chirurgové vykonali svoji práci a vy byste rádi milou osobu nějakým způsobem podpořili? Právě v tuto chvíli je vhodným dárkem speciální tekutá výživa, která pacienta posílí v boji s nemocí.

Pokud se chystáte do nemocnice navštívit svého blízkého, neváhejte přinést s sebou i něco na zub. 

Nemocný ocení snadno stravitelné potraviny, které má rád. Mimo jiné můžete s sebou na návštěvu do nemocnice přinést: 

  • ovoce a zeleninu obsahující vitamíny 
  • přípravky tekuté výživy
  • tekutiny- balené vody a džusy (informujte se u ošetřujícího personálu o tom, co je pro vašeho blízkého vhodné, např. v některých případech nejsou vhodné minerální vody, u diabetiků je zase potřeba vyhnout se slazeným nápojům).
 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

NUTRITEST