Péče o seniory

Každý třetí senior je ohrožen podvýživou nebo nesprávnou výživou. Nenechte se oklamat tím, že vše vypadá zdánlivě v pořádku. Podvýživa totiž nemusí znamenat jen nedostatek potravy, ale i nedostatek potřebných živin. Výživa a s ní spojené starosti je jedním z nejdůležitějších témat v péči o seniory. Prevence podvýživy může mít obrovský dopad na zdraví a duševní pohodu starších lidí. Proto by jednou z prvních starostí rodinných příslušníků, kteří pečují o seniora, mělo být ujistit se, že našemu blízkému nechybí žádné důležité složky výživy. Starší lidé se často odbývají, strava bývá jednotvárná a postrádá některé důležité živiny – klíčová je role bílkovin. Bohužel přežívá názor, že staří lidé potřebují mnohem méně stravy. Není to pravda, potřeba energie se u seniorů snižuje pouze o 5% za deset let.

Důležité je ale si uvědomit, že vyvážená strava spolu s přiměřenou fyzickou aktivitou přispívají k celkovému zdraví seniorů i ke snížení výskytu řady chronických onemocnění jako jsou nemoci srdce a cév, cukrovka 2. typu, osteoporóza nebo artróza.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Jakub C. (9. 8. 2017)

Dobrý deň Chcel by som sa opýtať či môžem uživať drink aj keď som zdravý v poslednom čase som dosť pochudol nejem...[více]

Odpověď:

Dobrý deň,
Nutridrinky môžete užívať aj keď ste zdravý. Pokiaľ sa jedná o náhradu
obeda Nutridrinkom, 1...

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH