Úvodní stranaVýživa dospělýchPéče o nemocného
 

Péče o nemocného

Co znamená péče o nemocného

 Do role pečujícího se dostává každý, kdo poskytuje péči a podporu někomu blízkému – ať už jde o dítě, partnera, rodiče, souseda, nebo přítele.   

Je to šok!

 Situace, kdy je zapotřebí se postarat o nemocného, není vůbec jednoduchá. Téměř nikdo není na tuto situaci dobře připraven. Nikdo předem neví, co všechno péče o nemocného bude obnášet, o co všechno je potřeba se postarat, zda je šance na zlepšení, kolik času a energie to bude stát. Odpověď na otázku, kdo se o nemocného bude starat, může být složitá a frustrující. Ve chvíli, kdy onemocní například rodiče a jsou zcela závislí na pomoci ostatních, může připadat v úvahu i více lidí schopných se o ně postarat. Prakticky ale někteří mohou mít různé závazky nebo jiné plány, které jim péči o staré rodiče znemožňují. Nebo se postarat jednoduše nechtějí. Pro jiné je ale tato situace chvílí, kdy nemají na výběr, ať už je složitá, jak chce – vnitřně cítí, že se o blízkou osobu musí či chtějí postarat za každou cenu. Vnímají to zkrátka jako svou povinnost či vyjádření lásky a podpory, jako důkaz celoživotního citového závazku. 

| Pokračování: Pečující a výživa | Riziko podvýživy | Tipy pro pečující |

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH