Péče o nemocného s nádorovým onemocněním

Nádorové onemocnění se dotýká nejen nemocného, ale i jeho nejbližšího okolí. Pokud jste se navíc rozhodli se starat o rodinného příslušníka s touto diagnózou, nečeká vás právě snadný úkol.

Starostí, se kterými se nemocný i jeho nejbližší okolí potýkají, je celá řada. Od těch medicínských přes běžné denní starosti až po psychické potřeby nemocného i jeho blízkých. 

Přesto je pobyt nemocného v domácím prostředí tím nejlepším, jak můžete svému blízkému pomoci. Péče o pacienta s nádorovým onemocněním znamená obrovskou zátěž pro členy rodiny, kteří se potýkají s otázkami, jak by mohli pomoci ve chvílích, kdy se nemocný připravuje na náročnou léčbu, podstupuje chemoterapii nebo se z ní zotavuje a není mu právě nejlépe. Tyto chvíle ale mohou být rozhodující pro další boj s nemocí. 

Výjimkou bohužel nejsou situace, kdy lékaři v závislosti na fázi onemocnění a stavu pacienta, již žádný další léčebný postup nenabízí. Nemocnému se dostane podpůrné léčby a léčby zaměřené na tlumení obtíží spojených s nemocí (tzv. paliativní léčba).

Péče o těžce nemocnou blízkou osobu by pro pečujícího neměla znamenat beznaději. Jde o příležitost, jak svému blízkému pomoci a prohloubit vzájemný vztah.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

NUTRITEST