Péče o nemocného s nádorovým onemocněním

Nádorové onemocnění se dotýká nejen nemocného, ale i jeho nejbližšího okolí. Pokud jste se navíc rozhodli se starat o rodinného příslušníka s touto diagnózou, nečeká vás právě snadný úkol.

Starostí, se kterými se nemocný i jeho nejbližší okolí potýkají, je celá řada. Od těch medicínských přes běžné denní starosti až po psychické potřeby nemocného i jeho blízkých. 

Přesto je pobyt nemocného v domácím prostředí tím nejlepším, jak můžete svému blízkému pomoci. Péče o pacienta s nádorovým onemocněním znamená obrovskou zátěž pro členy rodiny, kteří se potýkají s otázkami, jak by mohli pomoci ve chvílích, kdy se nemocný připravuje na náročnou léčbu, podstupuje chemoterapii nebo se z ní zotavuje a není mu právě nejlépe. Tyto chvíle ale mohou být rozhodující pro další boj s nemocí. 

Výjimkou bohužel nejsou situace, kdy lékaři v závislosti na fázi onemocnění a stavu pacienta, již žádný další léčebný postup nenabízí. Nemocnému se dostane podpůrné léčby a léčby zaměřené na tlumení obtíží spojených s nemocí (tzv. paliativní léčba).

Péče o těžce nemocnou blízkou osobu by pro pečujícího neměla znamenat beznaději. Jde o příležitost, jak svému blízkému pomoci a prohloubit vzájemný vztah.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

Dotaz od: Zora H. (1. 1. 2018)

Dobrý deň, po mamičke nám ostal nápoj NURIDRINK Compact Proteín 4x125 ml príchuť lesného ovocia, rada by som sa...[více]

Odpověď:

Dobrý deň, 
tento nápoj môžete pokojne skonzumovať sama.
J. Pavlíčková

 
 
 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH