Pozor na podvýživu - léčbu může prodloužit až dvojnásobně

 ČT24, 22. 3. 2011   Až 40 procent pacientů hospitalizovaných v nemocnicích a 60 procent nemocných v domácí péči je ohroženo podvýživou. Aktuální průzkum ukazuje, že rodiny nevědí, jak situaci předejít ani jak ji řešit. Pacienti se přitom při podvýživě hůže zotavují, chybějí jim potřebné živiny a snáze podléhají infekcím.   Nejvíce jsou podvýživou ohroženi senioři, lidé s nemocemi trávicího traktu, neurologičtí pacienti, kteří třeba po mrtvici špatně polykají, a lidé s rakovinou. 
  •  Sipping je tekutá výživa - např. Nutridrink, který lze běžně koupit v lékárně i bez lékařského předpisu. Pojišťovny částečně Nutridrink hradí pouze u závažných případů podvýživy. 
   "Podvýživa prodlužuje až o 50 procent hospitalizaci a až o 30 procent zvyšuje úmrtnost," varoval odborník na výživu docent Pavel Kohout. Nemocnice podle něj na výživu pacientů většinou dbají, problém ale je v ambulantní a pak i domácí péči. Rodina si dlouho nemusí všimnout, že senior špatně jí a hubne. Příbuzní pak začnou hledat pomoc, až když už je stav pacienta vážný. Sledovat výživu rizikových pacientů by měli také praktičtí lékaři. 
 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH