Komu je sonda určena?

Výživová sonda je vhodná pro všechny, u kterých se plánuje jen dočasné, krátkodobé, maximálně 6týdenní podávání umělé výživy, případně tam, kde je umělá výživa indikována (často i z léčebných důvodů) dlouhodobě a není možné, či vhodné její podání cestou perkutánní gastro- nebo jejunostomie.

Naproti tomu PEG (PEJ) je vhodným řešením pro ty, kteří nemohou potravu přijímat dlouhodobě, většinou déle než 4 - 6 týdnů, jde-li o domácí péči a nebo v případě, že jde o hospitalizované pacienty i na kratší dobu, především je-li to spojeno s vyšším komfortem a bezpečím, než by tomu bylo při jiných cestách podání výživy.

Pokud je možné alespoň částečně jíst, nic se pro pacienty nezmění. I nadále je vhodné přijímat stravu přirozenou cestoupodání umělé výživy do výživové sondy, PEG (PEJ) bude sloužit pouze k tomu, aby byl denní příjem úplný.

Pokud nemůžete ústy přijímat žádnou stravu, bude Vám výživová sonda, PEG (PEJ) zajišťovat optimální přísun živin pohodlnou a diskrétní cestou, která žádným zásadním způsobem nenaruší Vaši dosavadní kvalitu života.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH