Výživa před operací

Jedná-li se o plánovaný výkon, je velmi důležité, aby v bezprostředně předcházejícím období byla výživa kvalitní. To znamená se zvýšeným množstvím energie, bílkovin a vitamínů. Tím usnadníte rychlejší a bezproblémové hojení operační rány.
Obecně lze říci, že čím složitější výkon se připravuje, tím větší pozornost musí být věnována skladbě jídelníčku. Špatná nutriční péče je přímou příčinou pooperačních komplikací. Její následky jsou schovány za termíny jako metabolický rozvrat, infekční pooperační komplikace, rozpad ran apod. Mnohým těmto komplikacím lze vyváženou stravou obsahující správné množství energie a živin předejít.

 Vhodné je také 7 -10 dní před zákrokem zařadit do skladby stravy přípravky, které k tomuto účelu používá dnešní medicína - přípravky enterální klinické výživy. Jedná se o vyváženou tekutou stravu uzpůsobenou k popíjení – sipping, např. NutridrinkNutridrink Protein, kde je přesně definovaný obsah nutričních složek. Tyto přípravky se dodávají do lékáren v různých chuťových příchutích. Mohou se podávat po jídle nebo mezi jídly a lze jimi doplnit stravu o všechny důležité součásti: energii, bílkoviny, cukry, tuky, vitamíny, minerální látky a stopové prvky v potřebném množství. Navíc přípravky enterální klinické výživy lze také využít při přípravě denních jídel, viz. sekce recepty.

 Dobře vedená nutriční podpora před operací a po ní pozitivně ovlivňuje průběh rekonvalescence a například může zkrátit dobu pobytu v nemocnici.

 
Infolinka ZDARMA

Po - pá | 8 - 16
800 110 000

Logo Nutridrink

PORADNA ODBORNÍKA

 

NUTRITEST

 
 
 
Vyberte si správný nutridrink
 
 
 
všechna videa

Video

 

Výživa v nemoci - Jak užívat Nutridrink

Jistě jste již slyšeli o Nutridrinku, který je určen k tekuté výživě – sippingu. Pro koho je vhodný, kdy a jak se užívá a co znamení pomalé popíjení, se dozvíte v našem videu. 

spustit video

 

Soutěž

 

Připravujeme pro Vás novou soutěž

 

VAŠE PŘÍBĚHY

Dcerka ma dmo,viacnasobne postihnutie a tiez uziva nutridrinky.Prospievaju jej,...[více]
pokračování příběhu | pravidla
 
VLOŽIT VLASTNÍ PŘÍBĚH